HZDP-30K väga madala sagedusega kaabli testimine VLF kõrgepinge generaator

Toote üksikasjad

HZDP-30K väga madala sagedusega kaabli testimine VLF kõrgepinge generaator

Sertifitseerimine

Vlf Low Frequency Hipot tester

Märkused
1. Enne käivitamist tühjendage testitud objekt tühjendusvardaga (väljalaskevarda meetod on järgmine: kõigepealt tühjendage voolu piirava tühjendusotsaga, seejärel maandusklemmiga). Kahe võimendiga ülimadala sagedusega ühendamismeetod: kui kasutada ainult võimendit I (katsepinge on 30 KV või vähem), peab instrumendi juhtimisväljund I olema ühendatud võimendiga I, ärge ühendage juhtimisväljundit II. Kui võimendit I ja võimendit II kasutatakse järjestikku (katsepinge on 80 KV või alla selle), tuleb instrumendi juhtimisväljund I ühendada võimendiga I ja instrumendi juhtimisväljund II ühendada võimendiga II, absoluutselt mitte pöördvõrdelise ühendusega! Vastasel juhul kahjustatakse instrumenti või testitud eset.
2. Kasutage nuppu STOP ja tühjendage varda abil, seejärel lülitage toide välja, kui peate kõrgsurveolukorras masinad katkestama. Vastasel juhul kahjustab see instrumenti!
3. Kasutage seda vastavalt ekraani juhistele.
4. See on normaalne nähtus, et pärast rõhu suurendamist näete väikest kogust õlireostust, kuna korduva isoleeriv õli on täis, pealegi ei mõjuta see teie kasutamist.
5. 10KV kaablikatse läbiviimisel on tungivalt soovitatav ühefaasiline test. Pinge peab olema 18KV ja sagedus 0,1Hz 、 0,05Hz 、 0,02Hz. Käsitsi öeldud kandevõime on teoreetiline väärtus, stseeni 10KV kaabli pikkus võib ulatuda 3-8 km-ni.
6. 35KV kaabeltesti läbiviimisel on tungivalt soovitatav ühefaasiline test. Pinge on seatud väärtusele 60KV (üldised nõuded) -78KV (vastavalt vajalikele reeglitele) ja sageduseks on seatud 0,1Hz, 0,05Hz ja 0,02Hz. Käsitsi öeldud kandevõime on teoreetiline väärtus, stseeni 35KV kaabli pikkus võib ulatuda 3-5 km.
7. Kui kaabel on liiga lühike (alla 500 meetri), on katseobjekti mahtuvus väiksem kui 0,1 μF ja rõhku ei saa tavaliselt suurendada, ühendage paralleelselt 0,1 μF kõrgepinge mahtuvus.
8. Hoidke kõrgepinge klemme nailonist ülaltoodud numbritega vastava nailonistme, kõrgepingeliinide tagamiseks, et kontakt oleks hea, ükski kontakt pole hea, see põhjustab tühjenemist, kõrgel küljel põletatud. Kui nailonklemmid pingutatakse, pöörake tähelepanu nende tugevusele, liigne pingutamine võib nailonklemme kahjustada.
9. Kui see on varustatud kahe ülimadalal võimendusel: kui katsepinge on 30 KV või vähem, vajab see selleks ainult võimendust I, mitte võimendi II ühendamist. Võimendi numbriks saab seada ka I + II, sel hetkel võimendavad I ja II kordajad järjestikku; Kui katsepinge on üle 30 KV, tuleb korduvaid I ja II kasutada järjestikku, ühendamismeetodite kohta vaadake kasutusjuhendit kasutusjuhendist.
10. Laboratoorsete uuringute ajastus, kuna alalisvoolu pingejaguri proovivõtukiirus on väga aeglane, peab nägema rohkem kui kümmet tsüklit, et näha maksimaalset positiivset ja negatiivset pinget, on tipp tegelik väljundpinge väärtus.
11. Tõstuki külgmiste õhupistikutega ühendatud väljundliinid tuleb väljatõmbamiseks pöörata allapoole!
12. Soovitame kasutada 220 V vahelduvvoolu toiteallikat: kui peate toiteallikaks kasutama generaatorit, kuna 0,1 Hz ülimadal sagedus põhineb sisendsignaali modulatsioonil, on generaatori nõuded kõrgemad: sagedus 50Hz, pinge 220V + 5 %, võimsus on suurem kui 5KW, generaatori väljundsageduse stabiilsuse erinõuded, sageduse muutused koormusega (digitaalse sageduse muundamise generaatori parim kasutamine) ja mitte vähem kui takistuslik 800W koormus generaatori väljundotsas on ühendatud toiteallikaga (näiteks elektripliit jne), et stabiliseerida generaatori kiirust, kui sagedus pole stabiilne, pole kindlasti tavaline võimendi. Kogu rõhu tõstmise protsessis peab takistuskoormus kasutama pidevat tööd, seda ei saa kasutada, katkestatakse automaatselt koormustakistus (näiteks veekeetja, elektriahi, temperatuuri reguleerimislüliti pärast vee keemist või temperatuuri saavutamist lõigatakse) automaatselt välja lülitatud), muidu kahjustate instrumenti tõsiselt !!!
13. Kui toiteallika sisselülitamine ei sütti või ekraanikuva puudub, võib kindlustustoru põleda, sest ohutustoru on hea, oleme varustatud 10 kindlustustoru ooterežiimiga.
Hoiatus: kaabli pinge talumiskatse korral peab see olema südamiku juhe ja füüsilise eralduse isolatsioonikiht, mitte koos teiste ülaltooduga kaetud esemetega, vastasel juhul põhjustab see kõrgepinge tühjenemist, kahjustab instrumenti !!!

0,1 Hz ülimadala sagedusega kõrgepinge generaator

I.Ultra-madala sagedusega tooted ja nende valik

1, 0,1Hz -30KV ülimadalasageduslik kõrgepinge generaator

Tabel 1

Mudel

Nimipinged

Kandevõime

Kaitse

Kaal

Kasulik

VLF-30 / 1.1

30 kV

(tipp)

0,1 Hz, ≤1,1 uF

10A

Juhtimine : 6㎏

Body Boost : 30㎏

10KV kaablid 、 Generaator

0,05Hz, ≤2,2 uF

0,02Hz, ≤5,5 uF

2, kuidas testimiseks sobivaid tooteid valida
Veenduge, et testitoodete mahtuvus oleks instrumendi nimimahtuvusest madalam. Lainekuju mõjutab, kui testitavate toodete mahtuvus on liiga väike ja seade ei saa tavaliselt väljuda, kui see on alla 0,05 µF. 0,1µF kondensaator paralleelselt abiväljundiga. Allpool on toodud teatava instrumendi mahtuvus.
Erineva generaatori üks suhteliselt suhteliselt võimsus
Tabel 2Soojusenergia

Hüdroenergia

Generaatori mahtuvus

(MW)

200

300

600

85

125-150

300

400

Vallaline suhteliselt

võimsus (µF)

0.2-0.25

0.18-0.26

0.31-0.34

0.69

1.8-1.9

1.7-2.5

2.0-2.5

Ühesoonelise XLPE-isoleeritud kaabli võimsusmahtuvus (µF / km)


Tabel 3


Mahutavus uF / Km

Pinge (kV)

10

0.15

0.17

0.18

0.19

0.21

0.24

0.26

0.28

0.32

0.38

-

35

-

-

-

0.11

0.12

0.13

0.14

0.15

0.16

0.17

0.19

Ristlõige

pindala (cm²)

16

25

35

50

70

95

120

150

185

240

270

4, tooted testivad praeguse hindamise meetodit
Valem : I = 2π fCU
II. Ultra-madala sagedusega dielektrilise tugevuse testi teooria
Ultra-madala sagedusega dielektrilise tugevuse test on alternatiivne viis toitesageduse pingetaluvuse testimiseks. nagu me teame, on vaja suure võimsusega testtrafot või resonantstrafot toitesageduse pinge jaoks, et taluda isoleerkihi suurema elektrilise võimsuse tõttu suurte generaatorite, kaablite jne katset. Tohutu varustus pole mitte ainult mahukas, vaid ka kallis ega sobi kasutamiseks. Elektrisektor teeb probleemide lahendamiseks teatava testi. Kodumaiste ja välismaiste teooriate ning testitulemuste kohaselt suudab 0,1 Hz ülimadalal sagedusel pinget taluv test selle probleemi lahendada ja eeliseks on mitte ainult samade testitulemuste saamine, vaid ka instrumendi mõõtmed on väikesed ja vähendasid selle kaalu oluliselt. Selle maht on 1/500 traditsiooni viisil. Lihtsustage testimisprotseduure oluliselt. Sellepärast usaldab Hiina elektrienergiaministeerium, mida tavaliselt kasutatakse arenenud riikides, Wuhani kõrgepinge uurimisinstituut koostada „35Kv ja alla XLPE isoleeritud toitekaabli ülimadalal sagedusel (0,1Hz) pinge taluvad katsemeetodid selle lähenemisviisi edendamiseks. Instrument on välja töötatud vastavalt Hiina vajadustele. Seda saab laialdaselt kasutada kaablites, suuremahulistes kõrgsurvemootorites, võimsuskondensaatorites vahelduvvoolu pinge talumiseks.
III. Toodete sissejuhatus
See toode ühendab kaasaegse digitaalse muundamise täiustatud tehnoloogia, täielikult arvuti juhtimise, automaatse võimenduse, kiiruse, mõõtmise ja kaitse. inimese sekkumine saab toimuda automaatse kiirendamise käigus, võrgu eelis hõlmab täielikult elektroonilist, väikest suurust ja kerget kaalu, suure ekraaniga LCD-ekraan (selge ja intuitiivne), printeri väljunditesti aruanne, hõlpsasti kasutatav. mõeldud täielikult vastama elektritööstuse standarditele. mehaanilist lähenemist kasutatakse laialdaselt ultramadalasageduslike signaalide modulatsiooniks ja demoduleerimiseks, kuid standardse siinuslaine puudumine, mõni mõõtmisviga ja sädelahendus kõrgsurveosas jne. ja järgmised funktsioonid peavad näitama eelkõige:
Andmed voolu ja pinge kohta saadakse otse kõrgsurveproovi võtmise teel ning see on tõene ja täpne.
Ülepinge kaitse: seade lülitub kaitse alla 20 ms jooksul, kui väljundpinge ületab seadistuse piirväärtusi.
Ülepinge kaitse: disain kõrg- ja madalpinge topeltkaitseks, seiskamiskaitset saab kõrgsurve poolel täpselt seada. Kui madalpinge külgede vool ületab reageeritud voolu, on kaitseajad välja lülitatud 20 ms piires.
Kõrgepinge väljundkaitsetakisti konstruktsioon kehas võimendab ja pole vaja täiendavat välistakisti.
Suletud ahelaga kõrg- ja madalpinge negatiivse tagasiside juhtimisahel.
IV. Tehniline parameeter
1 、 väljundi nimipinge, tabel 1
2 、 väljundsagedus : 0,1Hz 、 0,05Hz 、 0,02Hz。
3, laadimisvõime: tabel 1 viide
0,1 Hz maksimaalselt 1,1 uF
0,05 Hz maksimaalselt 2,2 uF
0,02 Hz maksimaalselt 5,5 uF
4, täpsus: ± (3 % täisskaala +0,5 KV)
5 、 pinge lainekuju moonutamine : ≤5%
6 of kasutustingimus: siseruumides, väljas; temperatuur: -10 ℃ ∽+40 ℃ ; niiskus : ≤85 % RH
7, toiteallikas, AC50 Hz, 220 V ± 5%
8 、 elektrikaitse: viide tabelile 1

V. Instrumendi struktuur
1, juhtpaneeli skeem

图片1.pngd.png

Tabel 1

Spetsifikatsioon:
(1) „maandus” - maandusterminal, kasutatud ühendus maaga.
(2) „juhtväljund” - väljundiga mitme südamikuga pistikupesad, mida kasutatakse koos keha sisendiga mitme südamikuga sisendiga.
(3) „kontrasti“ LCD vedelkristallekraani kontrastsuse reguleerimine
(4) Funktsiooniklahvi : kuvariba vastab asukoha märguandele
(5) AC220V ”toitesisend, kaitsme sisemine osa
(6) toitelüliti : indikaator.
(7) „printer” test katsearuande jaoks
(8) LCD-ekraan ”kuvab testiandmeid.
2, keha võimendamise skeem

图片1.pngc.png

Tabel 2
VI. Kuidas toimida
1, ühendusviis

图片1.pngb.png

Tabel 3, ühendusskeem)
Spetsifikatsioon:
See toode on varustatud kahe spetsiaalse juhusliku liiniga ja saate ühendada vastavalt tabelile 3, toiteallikas vahelduvvooluga 50Hz / 220V.
2, toimimisjärjestus
(1) sisselülitamine: pange tähele, et testtooted tühjenevad masinate toite korral täielikult ja vajutage esmalt stopp-nuppu, kui masinad on võimendusprotseduuris, seejärel kasutage toitelülitit.
Masin lülitub tabeli 4 liidese piirangusse, kui masin on pärast seadme ühendamist toide sisse lülitatud. Palun veenduge, et seade on välja lülitatud, kui ühendate või õmblete või ei kasuta instrumenti. Kontrollige kõigepealt pistikupesa kaitset, kui ekraanil ei kuvata.
(2) Määratletud parameetrite seaded

图片1.pnga.png

主 菜单 : Peamenüü

试验 频率 设定 : Testi sageduse määramine
Voltage 电压 设定 : Testpinge seadistamine
限制 电压 设定 : Piirpinge seadmine
限制 电流 设定 : Piirvoolu seadmine
试验 时间 设定 : Testiaegade määramine
: 试验 电压 : Käivitage testpinge
Tabel 4 (liidese piirang)
Vastavalt tabeli 4 liidese piirangus vajalikule testile saate eelnevalt seadistada testisageduse, pinge ja kaitserõhu väärtused kõrgsurve külgedel, kaitse väärtused ületavad pinge, testimise ajad jne.
Kolm võimalust sageduse jaoks: 0,1–0,05–0,02. see on instrumendi väljundsagedus ja ühik on Hz
Testpinge on vahemikus 10KV kuni nimiväärtusteni (palun ärge seadke katsepinget alla 10KV). Seade ei tõuse enam, kui see on seadeväärtustel ja säilitab siinuslaine amplituudväljundi selles tippväärtuses.
Pinge kaitseväärtused on 0 kuni nimiväärtus ja ühik on kV. On näidatud testtoodete tippväärtused. Seade lülitab mootori väljundi välja, kui pinge ületab seadistust. Tavaolukorras on pingekaitse väärtused seatud testpingest 4KV kõrgemaks.
Voolu kaitseväärtused on 0 kuni nimiväärtus ja ühik on mA. On näidatud testtoodete praegused tippväärtused. Seade lülitab mootori väljundi välja, kui vool ületab seadistust.
Times seadistus on vahemikus 0-60 minutit ja see näitab testiaegu, ühik on minut.
Üle pinge on valuuta tippväärtused, instrumendi katseandmed
Katsearuande kuva ja pinge, valuutaandmed on kõik tipus
Väärtused.
Pange kursor asendisse „testpinge alustamine” ja kinnitasite selle
seejärel sisestage allpool tabeli 5 võimendusliides.

图片1.png0.0001.png

正在 升压 中 请 稍后 : Boost nüüd, oota mõni minut
电压 : Pinge
电流 : Praegune
计时: ajastus
Tabel 5 (võimendus)
Autotõuge
Pärast edukuse enesekontrolli lõpetamist lülitub seade võimenduse olekusse. Pinge jõudmiseks seadistusväärtusteni võtab mõni aeg. Instrument sulgub

pinge väljund ja sisestage stardiliides, kui vajutate tõstmise protseduuri ajal nuppu Stop.
Tabel 6 kuvatakse liideses, kui võimendusväärtused on seadistusväärtuste lähedal

图片1.png0.01.png

正在 升压 中 请 稍后 : Boost nüüd, oota mõni minut

电压 : Pinge 电流 : Vool
计时 : Ajastus
按 上下 键 微调 电压 : Pinge reguleerimiseks vajutage üles ja alla klahve
按 确定 键 启动 计时 : Alustage ajastamist, vajutades kinnitusnuppu
Tabel 6
Vajutage 1 sekundiks nuppu „sisse ja välja” ning reguleerige pinget, seejärel vajutage kinnitusnuppu. Ilmub joonis 7, seadme käivitamise aeg, seade alustab ajastamist ja katseprotokoll prinditakse pärast selle lõppu. Pärast järgmise mõõtmise algust pärast tühjendamise väljalülitamist tagasi algekraanile.

图片1.png图0.1.png

Tabel 7

Teine ebatavaline peatus on ülepinge kaitse väljalülitamine, voolu väljalülitamine. Otsaliides kuvatakse siis, kui seade seiskub. Järgmise mõõtmise alustamiseks saate pinge või voolu uuesti seadistada.
VII. Kaablite ülimadala sagedusega tugevuskatse
1, veenduge, et kõik testitoodete ühendusseadmed oleksid testitoodete kaablist eraldatud.
2, eraldi kaabli isolatsioonitakistuse test 10000 V Meggeri katsepunktide abil ja registreeriti testväärtused.
3 、 testpinge tippväärtused : Umax = 3Uo ,
Uo on nimipingepinge kaablijuhtme ja maa vahel või metallkilbi vahel, näiteks nimipinge 10KV kaabel, ühefaasiline nimipinge
Uo : Uo = 10 / √3kV
katse pinge tippväärtused on : Umax = 3Uo
= 3 × 10 / √3kV
= √3 × 10kV
= 17.32kV
4 、 testiaega : 3 minutit
5 、 test eraldi. Testtoodete kaablikondensaatori väärtused jäävad instrumendi laadimise piiresse. Survekatse saab töötada samaaegselt kolmefaasiliste juhtmete abil paralleelselt.
6, instrumendi ühendamine testitavate toodete kaabliga spetsiaalse painduva ühenduskaabli (lisaseade) järgi vastavalt tabelile 8. Seadme sisselülitamine ja katsesageduse, aegade, pinge, ülepinge kaitseväärtuste seadistamine kõrgsurve külgedel , siis üle praeguste kaitseväärtuste, siis alustage võimendustest. pöörake tähelepanu kõrgsurve tagasiside ahelale ja kontrollige, kas testitoodete kaablis on ebaharilikke helisid. Testpingele võimendamisel saate salvestada testiajad ja testpinge.
7, kui katseajad on lõppenud ja tooted läbivad survekatse, kui juhtub häiriv tühjendus, näitab seade autot.
8, palun peatage instrumendi võimendus, lülitage masinad välja, kui esineb mõningaid probleeme, näiteks praegune ebatavaline suurenemine, pinge ebastabiilsus, ebatavaline lõhn, suits või müra või välklampide nähtused testtoodete kaablites juhtusid suurendamise ja rõhu protseduuris .siis seda kontrollides. Survekatse on ebaõnnestunud, kui see on kaabli isolatsiooni abil katsealuste nõrk osa. Võite seda uuesti testida, kui kinnitate, et see on niiskuse või määrdunud pinna järgi.
9, palun tehke uuesti rõhukatse, kui seade on üle praeguse kaitse põhjustel, välja arvatud kaabli isolatsiooni defektid.

图片1.png电路1.png

Tabel 8

ühefaasilise ühendusskeemi mõõtmine
VIII. Suuremahuliste kõrgepingegeneraatorite ülimadala sagedusega tugevuskatse
Generaatori katsemeetod on ülaltoodud kaabeltestiga sarnane ja erinevus on allpool:
1, katse saab teha kapitaalremondi, mähise osalise asendamise ja muu tavapärase katse üleandmise ajal. 0,1 Hz ülimadala sagedusega kõrgepinge generaator on generaatori otsa isolatsiooni defektide testimiseks efektiivsem kui muu instrument. põhjuseks on see, et sageduspinges vähendab suurem pingelangus pooljuhi koroonavastase väliskihi isolatsiooni läbiva mahtuvusvoolu baarist väljavoolu tõttu, vähendades seeläbi liinipinge isoleerivat otsa kui ülimadalal sagedusel on see kondensaatori vool oluliselt vähenenud ja koroonavastase pingelanguse pooljuhtkiht on oluliselt vähenenud, lõpeb see kõrgema pingesolatsiooniga, mis on hõlpsasti leitav.
2 、 ühendamismeetod: katsetage eraldi, katsealustel oli sarnane rõhk, võrdluseks tabel 9.
3 、 testpinge tippväärtused arvutatakse alla ,
Umax = √2βKUo
0,1 Hz katsepinge Umax : tippväärtused (kV)
β : ekvivalentkoefitsient 1HZ ja 50HZ korral võtame 1,2 vastavalt meie protseduuride nõudele.
K : üldine kõne 1,3∽1,5 tavaliselt 1,5
Generaatori staatori mähise :o : nimipinge (kV.
Näited: generaatori nimipinge on 13,8 kV,
Ülima madala sagedusega testpinge tippväärtused :
Umax = × 1,2 × 1,5 × 13,8≈35,1 (kV)
4 、 testi ajad on vastavalt juhistele,
5 、 kaabli isolatsiooni rõhu katse on läbitud, kui pressitesti ajal pole ebatavalist heli, lõhna, suitsetamise või ebastabiilsuse andmete kuvamist jne. Soojustustingimuste paremaks mõistmiseks pöörake täielikult tähelepanu isolatsioonipinna olekule.
Eriti õhkjahutusega kasutajate jaoks ei ole kogemus, mis välimust jälgides seadmeid avastab, generaatori isolatsiooni peegeldada, pole tavaline nähtus, näiteks koroona tühjenemise pind

图片1.png电路.png

Tabel 9 ühendatud joongraafiku staatori mõõtmine
IX. Võimsuskondensaatori ülimadala sagedusega tugevuskatse
Katse töömeetod on sarnane ülaltooduga, tabel 10 on teie jaoks ühenduv viis, palun määrake testipinge ja -ajad vastavalt juhistele.
Väljundi juhtimine Kõrgepinge väljund

图片1.pngoooooo.png

kondensaator

kontrolli korduva
Tabel 10 kondensaatori ühendusskeemi mõõtmine
X. Märkused
1 the Instrumendis kasutatud võimendit ei ole lubatud muul viisil kasutada.
2 the Kui seadme töös esineb tõrkeid, pöörduge remondi poole tehase poole
ja ärge avage seda ise.
3, Enne õmblemist tühjendage testitavad tooted täielikult
tühjendusvarras pärast instrumendi väljalülitamist.
4, Palun tühjendage testitavad tooted enne tühjendusvarda täielikult
pillide võimsus.
5, Palun tühjendage testitavad tooted enne tühjendusvarda täielikult
vajutage iga kord tõstenuppu.
XI. Pakendiloend
1, 0,1 Hz / 30 kV juhtpaneel, 1 tk)
0,1Hz / 30KV võimendi (1tk)
0,1Hz / 30KV šundkondensaator (1tk)
30KV kõrgepinge väljundliinid (1tk)
Šundi mahtuvusega kõrgepingekaablid (1tk)
Spetsiaalsed juhtkaablid (1tk)
Elektriliinid (1tk)
Maandusjuhe (1tk)
9 、 tühjendusvarras (1tk)
10, elektrikaitse, 10 tk
11 、 Trükipaber p 1tk)
12, kasutusjuhend, 1 tk
13, tehase sertifikaat, 1 tk)
14, tehase ülevaatuse aruanne, 1 tk)

Küsitlus

You Might Also Like